Tento provizorní blog již nahradila stránka www.bezobalu.org - pokračujte prosím na ni.

pondělí 9. září 2013

Bezobalu je partnerem Zachraň jídlo a pořádá sbírku nádobí pro Hostinu pro tisíc!

10. září v dolní části Václavského náměstí bude skupina Zachraň jídlo na Hostině pro tisíc zdarma servírovat tisíc obědů uvařených z potravin, které by supermarkety či farmáři museli jinak vyhodit, nejen kvůli blížícímu se datu spotřeby, ale třeba i kosmetickým vadám výrobků.

Hostina pro tisíc upozorňuje na zbytečné plýtvání potravinami, nabídne více informací o tomto citlivém problému a chce motivovat podniky k odpovědnějšímu chování.

Zároveň probíhá ve spolupráci s Bezobalu a mamacofee i akce „Zachraň nádobí“ – sbírka nepotřebného nádobí, které se dostane šanci na nový život - použije se na Hostině pro tisíc a následně poputuje charitativním organizacím.

Proč jsme partnery? Obě akce jsou přesně v souladu s filosofií Bezobalu.org. Vznikli jsme, protože nám nevyhovuje současný rychlo-konzumní trend ve stylu "nakup a vyhoď". Chceme pražským spotřebitelům umožnit alternativu nákupu potravin bez jednorázových balení, tedy do vlastních nebo znovupoužitelných vratných obalů a na váhu - přesně tolik, kolik je třeba. Kromě prevence obalového odpadu tím chceme přispět i k prevenci plýtvání jídlem - při nákupu na váhu spotřebitel více myslí na to, co opravdu spotřebuje a plnění čestvých potravin do uzavřených dóz jim značně prodlouží trvanlivost oproti užívání jednorázových obalů.
Je-li vám naše myšlenka blízká či máte-li zájem vyzkoušet si život bez obalů na vlastní kůži, napište nám na bezobalu.org@gmail.com - přidáme vás do kontaktů (newsletteru) a budeme vás informovat.


Žádné komentáře:

Okomentovat